5 veci, ktoré by ste mali vedieť pred kúpou TV

5 veci, ktoré by ste mali vedieť pred kúpou TV 

Televíziu si kupujete preto, aby ste ju používali počas dlhého časového obdobia podobne ako aj iné domáce spotrebiče. Takže predtým, než utratíte peniaze, je najlepšie vedieť, na čo si máte dávať pozor, aby ste si vybrali tú najlepšiu. Rovnako ako u všetkých elektroník, existuje hlboká úroveň zložitosti, ktorú väčšina z nás nikdy nedokázala pochopiť. Čo je naozaj dôležité, keď kupujete televíziu, je to, čo pre vás znamená ako používateľa produktu. Skúsme sa teda pozrieť na  najdôležitejšie aspekty pri kúpe.

 

  1. Bohatšie a presnejšie farby ovplyvňujú to, čo skutočne vidíte

Bohaté a presnejšie farby nemusia vyzerať ako dôležitý aspekt pri kúpe televízie, ale v skutočnosti ovplyvňujú to, čo môžete a nemôžete vidieť na displeji.

5 veci, ktoré by ste mali vedieť pred kúpou TV

  1. Pozrite sa na televízor pri kúpe zo všetkých strán

Keď navštívime showroom s televízormi, väčšina z nás sa pozerá priamo na televíziu. Ale nie je to ten uhol, ktorým sa pozeráme na televíziu doma. Na televízor sa v domácnosti pozeráme z rôznych uhlov.

Je dôležité pozrieť sa na televízny displej zo strán a aj z prednej strany; zatiaľ čo väčšina televíznych prijímačov vyzerá dobre priamo, niektoré detaily sa môžu z boku stratiť. Kvalita obrazu môže výrazne klesnúť, že niektoré detaily “zmiznú” pri pohybe z prednej strany do strán.

 

  1. Typ displeja

Jednou z prvých vecí, ktoré budete chcieť urobiť pre zúženie vášho výberu, je zistenie aký typ televízora chcete. K dispozícii sú LCD televízory, LED televízory, televízory OLED a plazmové televízory.

LCD sú dosť bežné typy a môžu byť najlacnejšou možnosťou. Sú energeticky účinné a zvyčajne majú dobrú farbu. Pre jednoduché použitie odvedú dobrú prácu. Ak je však vašim koníčkom hranie hier, nemusia byť tou najlepšou voľbou.

LED: Televízory označené LED sú vlastne len LCD televízory, ktoré používajú LED ako podsvietenie kvapalných kryštálov na displeji. Ak má televízor “lokálne stmievanie”, bude mať výhodu, pokiaľ ide o kontrastný pomer, čo je plus. Okrem toho LED televízory sú menej náročné než štandardné LCD a plazma. Bohužiaľ, môžu byť drahšie.

5 veci, ktoré by ste mali vedieť pred kúpou TV

  1. Pomer strán

Pomer strán je jednoducho pomerom šírky televízora k jeho výške. Uistite sa, že pomer strán obrazovky televízora je blízky pomeru stránok toho, čo najviac sledujete. Ak sa pozeráte na veľa filmov, pravdepodobne sa budete pozerať na širšie pomery strán.

 

  1. Obnovovacia frekvencia

Obnovovacia frekvencia vášho televízora je počet obnovení obrazu na obrazovke za sekundu. Meria sa v hertzoch, takže môžete vidieť 60Hz, 120Hz alebo dokonca 144Hz. Vyššia obnovovacia frekvencie vytvára plynulý tok medzi obrázkami a znižuje rozmazanie pohybu, čo je užitočné, ak sledujete množstvo akčných filmov. Vysoké obnovovacie frekvencie môžu byť tiež dobré pre hranie hier.

5 veci, ktoré by ste mali vedieť pred kúpou TV
Ohodnoťte tento príspevok.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *