Lacné televízory – kvalitné nemusí znamenať drahé

V dnešnej širokej ponuke čiernej techniky nie je náročné vybrať si aj lacné televízory. Produktov, ktoré vás finančne nezruinujú, je na trhu pomerne dosť. Ak si chcete z nich vybrať tie najlepšie televízory, poradíme vám, ktoré to sú. Pozreli sme sa nielen na cenovo dostupné LCD/LED televízory, ale aj 4K televízory či OLED a QLED televízory.

 

Ktoré lacné televízory sa oplatia?

Internetové obchody ponúkajú rozmanitý sortiment televízorov nielen pre náročných zákazníkov, ale aj pre tých, ktorí sa vedia uskromniť a nepotrebujú mať doma televízor zaberajúci polovicu miestnosti. Aj lacný televízor môže byť kvalitný a môže vám priniesť príjemný zážitok zo sledovania vášho obľúbeného filmu alebo televíznej relácie. Prinášame vám príklady niekoľkých najlacnejších a vo svojej cenovej kategórii aj najlepších televízorov.

 

Výber top 10 najlepších lacných televízorov

 

Lacné LCD/LED televízory

Tento typ televízorov patrí na trhu k bezkonkurenčne najlacnejším, čo však neznamená, že by v niečom výrazne zaostával za inými typmi. Sú len jednoducho prekonané prepracovanejšími technológiami. Ak vám však neprekáža, že doma nebudete mať tú najnovšiu „vychytávku“ a nepotrpíte si na technologických novinkách, LED televízor vám bude určite vyhovovať.

Tie najlacnejšie LED televízory nájdete na trhu už v cenovej relácii okolo sto eur. Napríklad niektoré televízory značky Sencor kúpite od 90 eur. Stačí, ak budete sledovať akcie na televízory, a určite sa vám pošťastí nájsť taký, ktorý vám bude vyhovovať a bude za rozumnú cenu. Možno uprednostníte značku Philips alebo Hyundai, pričom televízory značky Philips nájdete na trhu od 145 eur a televízory Hyundai od približne 125 eur.

lacný lcd televízor

Ak sa obávate toho, či je možné v takýchto cenových reláciách kúpiť naozaj dobrý televízor, nie je na to dôvod. Napríklad na televízor Philips 22PFS4031 sme našli na Heureke niekoľko spokojných ohlasov. Jeden zo zákazníkov chválil na tomto televízore s 55-palcovou uhlopriečkou kvalitu obrazu aj zvuku a tiež možnosti pripojenia HDMI či USB. Ako menšiu chybičku krásy uvádzal dlhšie zapínanie, no to zrejme nie je niečo, na čom si pri výbere lacného televízora bude zákazník zakladať.

lacné televízory recenzia

 

Lacné televízory 4K

Hoci tento typ televízorov patrí k tým s najlepším rozlíšením, aj tu sa dá nájsť cenovo dostupná možnosť. 4K Ultra HD televízor patrí k tým najlepším vďaka horizontálnemu rozlíšeniu až 4-tisíc pixelov.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk televízory a inú elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Nemusíte sa však obávať, že je z hľadiska ceny niečím nedosiahnuteľným. Samozrejme, že v porovnaní s LCD televízorom bude cena vyššia, no zaplatiť za televízor s ULDRA HD rozlíšením okolo 280 eur je viac ako primerané. Mimo akcií nájdete najlacnejšie 4K televízory v cenovej relácii okolo 400 eur, pričom to nebude nejaká neznáma značka, ale napríklad LG či Philips.

lacný 4K televízor

Čo sa týka kvality lacných televízorov z kategórie 4K, ani tu sa nie je čoho obávať. Užívateľské recenzie označujú napríklad porovnanie ceny a kvality televízora LG 43UH6107 za primerané a ohodnotili ho na 70%. Viacerí z nich pritom ocenili nielen kvalitu obrazu, ale za príjemné prekvapenie považovali aj kvalitu zvuku. Môžeme teda pokojne povedať, že aj lacné televízory vedia zákazníkov potešiť a uspokojiť ich potreby.

 

Lacné OLED a QLED televízory

Hovoriť o OLED a QLED televízoroch ako o lacných by bolo trochu prehnané. Všeobecne totiž platí, že tieto typy televízorov s mimoriadne vysokou kvalitou farieb a obrazu pod 1000 eur nezoženiete. Samozrejme, že nájdete aj také, ktoré stoja niekoľko tisíc eur, a tak v porovaní s nimi môžeme o tých za 1000 eur hovoriť ako o lacných televízoroch.

Napríklad OLED televízor značky LG nájdete v internetových obchodoch za ceny od 1099 eur a QLED televízory značky Samsung, ktoré sú kvalitou obrazu ešte vyššie ako OLED, nájdete od 1600 eur vyššie.

lacný televízor oled

Čo sa týka kvality, OLED a QLED patria k najlepším televízorom. OLED televízor LG 55EG9A7V, ktorý dostanete kúpiť za niečo vyše 1300 eur, je hodnotený ako televízor s výbornou kombináciou výkonu a ceny. QLED televízor Samsung QE49Q7F nájdete v e-shopoch za sumu okolo 1600 eur a recenzie ho hodnotia tiež pozitívne.  Prináša kvalitu obrazu 4K, má rýchly systém a disponuje viacerými modernými technológiami.

Ako sme však už spomenuli, televízory OLED a QLED nepatria práve k najlacnejším. No ak chcete skutočne kvalitný obraz a televízory, ktoré patria k tým najlepším, musíte rátať s tým, že za ne nezaplatíte toľko, koľko zaplatíte za LED televízory.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk televízory a inú elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Na čo myslieť pri výbere televízora?

Predpokladáme, že ani vy nekupujete televízor každý deň, a tak je prirodzené, ak rozhodovaním sa o tom, aký typ si vyberiete, strávite viac času. Pre niekoho je prioritou cena televízora, iný zase hľadí predovšetkým na funkcie a technológie, ktorými televízor disponuje, no a ďalší chce skĺbiť dokopy kvalitu a rozumnú cenu. Pozrite si rady, ktoré vám pomôžu v tom, určiť si, aké parametre okrem ceny by ste mali sledovať.

 

Veľkosť uhlopriečky

Veľkosť uhlopriečky patrí zrejme k najzákladnejším parametrom pri výbere televízora. Dnes už platí, že aj lacné televízory môžu mať väčšiu uhlopriečku. A tak sa nemusíte obávať, že musíte za veľký televízor zaplatiť veľa peňazí.

Veľkosť uhlopriečky sa zvyčajne udáva v palcoch, no predajcovia uvádzajú aj rozmery v centimetroch. Pri výbere veľkosti televízora je dôležité myslieť na to, do akej veľkej miestnosti ho umiestnite. Logicky totiž nemá význam kupovať do obrovskej obývačky malý televízor a naopak, maličkú obývačku zaplniť veľkým televízorom.

 

Rozlíšenie

Asi viete, že rozlíšenie obrazovky sa udáva v pixeloch, pričom čím viac pixelov, tým je rozlíšenie lepšie. Akýmsi štandardom je Standard Definition (SD), teda rozlíšenie v digitálnej forme s pomerom strán 4:3 a rozlíšením 720 x 576.

Vyššou kvalitou je High Definition, v ktorej ide o digitálnou formou s pomerom strán obrazu 16:9, pričom rozlíšenie je 1280 x 720 pixelov.

Vysielanie digitálnou formou s rozlíšením 1920 x 1080 v pomere strán obrazu 16:9 sa označuje ako Full High Definition, teda Full HD.

Najvyšším rozlíšením sa pýšia Ultra High Definition televízory (UHD), ktoré vysielajú obraz v rozlíšení 3840 x 2160 pixelov alebo až 7680 x 4320 pixelov.

lacné televízory rozlíšenie

 

Technológia zobrazenia

Čo sa týka technológie zobrazenia, televízory rozdeľujeme na LCD/LED televízory, 4K televízory či OLED a QLED televízory a iné. V skratke a zjednodušene platí, že LED televízory sú v porovnaní s ostatnými typmi v kvalite obrazu najslabšie.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk televízory a inú elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Pozrite si video, v ktorom test televízorov ukazuje rozdiel medzi LED a OLED:

Pri 4K televízoroch je kvalita obrazu vysoká, keďže horizontálne rozlíšenie sa približuje k 4000 pixelom. OLED televízory majú kvalitu obrazu ešte vyššiu, no treba myslieť na to, že ich životnosť je v porovnaní s obyčajnými LED televízormi kratšia. No a vrcholom sú QLED televízory s reálnymi zobrazením farieb a extrémne širokým farebným spektrom.

 

Výber top 10 najlepších lacných televízorov

 

Lacné televízory vyberajte s rozumom

Ako sme už spomenuli, vybrať si lacný a kvalitný televízor je skutočne možné. Je však potrebné nad výberom sa zamyslieť a nekupovať impulzívne. Radšej venujte nejaký čas recenziám na internete, z ktorých sa dozviete užitočné informácie od ľudí, ktorý daný televízor už kúpili a používajú ho.

Zaujal vás tento článok? Nechajte komentár nižšie.

 

Najvýhodnejšie ponuky elektroniky nájdete tu

andreashop
hej sk
Lacné televízory – kvalitné nemusí znamenať drahé
5 (100%) 2 hlasov

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *