LED televízory patria stále k obľúbeným. Ako si vybrať ten správny?

Zvažujete kúpu televízora, no akosi neviete, aký typ si vybrať? V prípade, že nepotrebujete, aby vašu obývačku zdobila najnovšia technologická vychytávka, bude pre vás veľmi dobrou voľbou LED televízor. Ak chcete vedieť, čo vám tento typ televízora môže ponúknuť a v akých cenách je sú LED televízory dostupné na trhu, prečítajte si nasledujúci článok.

 

LED televízory a ich charakteristika

Ako sme spomenuli v úvode, LED televízory nie sú síce úplnou technologickou novinkou, no stále patria k veľmi obľúbeným medzi zákazníkmi. QLED či OLED technológie ich síce už v mnohom prekonali, avšak v niečom neprekonajú LED TV – cena.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk televízory a inú elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Obrazovka typu LED, teda Light Emitting Diode, je vlastne LCD obrazovka, pod ktorou sú umiestnené LED diódy. No a tie môžu byť umiestnené buď po obvode obrazovky, alebo pod celou jej zadnou stranou. Ak sú LED diódy umiestnené len po obvode obrazovky, hovoríme, že ide o televízor s okrajovým podsvietením. V prípade, že sú LED diódy umiestnené pod celou obrazovkou, hovoríme o difúznom paneli, a ten svetlo rozptýli na celú obrazovku.

led televízory

Výhody LED televízorov

Technológia LED je veľmi dobrým základom, na ktorom sa dá stavať. Na trhu nájdete viacero typov LED televízorov, napríklad také, ktoré využívajú technológiu 4K, alebo Ultra HD či Full HD.

Tento typ televízorov má niekoľko výhod a práve vďaka nim patrí k obľúbeným televízorom na trhu. Tu je niekoľko jeho výhod.

 

Výber top 10 najlepších led televízorov

 

Kvalita obrazu LED televízora

Technológia LED podsvietenia prináša kvalitný obraz na televízoroch s tenkou obrazovkou, a tak sa snúbi dizajn a funkčnosť. LED televízory tiež poskytujú veľké pomery kontrastov a dokáže vytvoriť veľmi jasnú bielu aj mimoriadne tmavú čiernu farbu.

Čo sa týka rozlíšenia, pri LED televízoroch sa stretnete s rôznymi typmi rozlíšenia. Môžete si tak zadovážiť Full HD LED televízor, ale aj dnes čoraz obľúbenejšie 4K televízor, ktorý prináša mimoriadnu kvalitu obrazu. Záleží len na tom, aký náročný divák ste a čo vlastne od vášho nového televízora očakávate.

Rozlíšenie televízora a veľkosť uhlopriečky idú akosi ruka v ruke. Ak sa totiž rozhodnete pre televízor s rozlíšením 4K a vyberiete si veľkú uhlopriečku, povedzme s rozmerom viac ako jeden meter, nemusíte sa obávať toho, že by ste z menšej vzdialenosti videli pixely.

cena led tv

 

Energetická úspornosť

Nesporne veľkou výhodou LED televízorov je, že sú energeticky mimoriadne úsporné a tiež ekologické, keďže majú minimálny dosah na životné prostredie.V porovnaní s LCD modelmi televízorov sú LED televízory úspornejšie až o päťdesiat percent.

LED televízory sú praktické

Praktickosť tohto typu televízora spočíva v tom, že ide o ľahké televízory, ktoré sa ľahko premiestňujú a bez problémov ich môžete zavesiť na stenu. Okrem toho, že sú ľahké, sú aj tenké a majú moderný štýlový dizajn, čo z nich robí elegantný doplnok domácnosti.

 

LED TV – cena je veľkou výhodou

Okrem technických či technologických parametrov si pri výbere televízora budete všímať určite aj jeho cenu. Tá je často pre mnohých zákazníkov jedným z rozhodujúcich parametrov pri kúpe televízora, no a kúpiť lacné LED TV nie je vôbec náročné. Na trhu však nájdete LED televízory pohybujúce sa od sto eur až po tisícky eur. Záleží to od toho, aký typ LED televízora si vyberiete.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk televízory a inú elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

HD rozlíšenie

LED televízory s HD rozlíšením sú akýmsi základným levelom. Ide o rozlíšenie 1366×768 pixelov a cena tých najlacnejších sa pohybuje do dvesto eur.

 

FULL HD rozlíšenie

Ak sa rozhodnete pre LED televízor vo Full HD rozlíšení, teda v rozlíšení 1920×1080 pixelov, najnižšia cena sa môže pohybovať okolo 150 až 200 eur. Televízory v tomto rozlíšení a v tejto cenovej relácii disponujú uhlopriečkou od 54 centimetrov viac a nájdete medzi nimi aj kúsky vybavené SMART TV.

lacné led tv

 

4K Ultra HD

Áno, aj televízory označované ako 4K televízory patria vlastne k LED televízorom. 4K totiž označuje ich rozlíšenie, ktoré je skutočne veľmi vysoké – 3840×2160 pixelov. 4K televízory kúpite už od niečo cez 400 eur, pričom za túto sumu môžete mať doma televízor s celkom slušnou uhlopriečkou veľkou aj viac ako meter.

 

Ako si vybrať LED televízor?

Výberu televízora, ktorý bude niekoľko rokov dominovať vašej obývacej izbe, je potrebné venovať dostatok času a pozornosti. Predpokladáme totiž, že chcete, aby vám televízor slúžil čo najdlhšie a nezáleží na tom, či si chcete kúpiť QLED televízor alebo LED TV. Akcia vám však často môže vaše rozhodovanie uľahčiť, no nenechajte sa zlákať výhodnými ponukami a všetko si vopred premyslite. Kúpiť lacné LED TV dnes vôbec nie je náročné a stačí si prejsť ponuku niekoľkých internetových obchodov.

 

Výber top 10 najlepších led televízorov

Univerzálny návod na to, ako si vybrať televízor, síce neexistuje, no stačí, ak sa budete riadiť niekoľkými jednoduchými radami a vlastným rozumom. Zvážte si pri každom modele, ktorý vám padne do oka, pre a proti, dobre si rozmyslite, akú veľkú uhlopriečku chcete, ale aj to, aké sú vaše finančné možnosti.

led televízor

Nezabudnite tiež na to, že v rozhodovaní a výbere vášho nového televízora vám môžu pomôcť nielen informácie od predajcov, ale aj testy a porovnania dostupné na internete. Stačí sa chvíľku „pohrabať“ v Googli a dozviete sa užitočné rady a skúsenosti reálnych ľudí, ktorí majú doma vami vyhliadnutý model televízora.

 

Celkom vhod padnú aj videá, na ktorých výrobcovia demonštrujú rôzne funkcie daného modelu televízora, prípadne priamo porovnávajú dva či viac modelov.

Veríme, že aj vďaka našim radám budete spokojným majiteľom nového LED televízora.

 

Najvýhodnejšie ponuky elektroniky nájdete tu

andreashop
hej sk
alza sk

Čo si myslíte o článku? Podeľte sa s nami v komentári.

LED televízory patria stále k obľúbeným. Ako si vybrať ten správny?
5 (100%) 3 hlasov

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *