Najlacnejšie televízory – prehľad najlacnejších LED, 4K, OLED a QLED televízorov

Väčšina z nás sa snaží šetriť, kde sa dá, a tak často hľadáme pri nákupoch ten najlacnejší variant. Týkať sa to môže aj kúpy televízora, a tak vám prinášame pohľad na najlacnejšie televízory, ktoré nájdete na trhu. Pozreli sme sa na lacné LED televízory, ale aj na cenovo dostupné 4K televízory či OLED alebo QLED televízory.

 

Lacné televízory môžu byť aj kvalitné

Pri kupovaní lacných vecí sa často stretávame s otázkou ich kvality. Dnes však už, našťastie platí, že aj lacné televízory môžu byť dobré a uspokoja vaše požiadavky. Dôležité je určiť si, aký typ televízora chcete, a tiež to, aký máte naň rozpočet.

Možno hľadáte najlacnejší 4K televízor, pri ktorom je cena v porovnaní s najlacnejším OLED televízorom neporovnateľne nižšia. Prípade, že hľadáte to najlacnejšie z najlacnejšieho, bude pre vás jasnou voľbou LCD/LED televízor.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk televízory a inú elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Najlacnejšie televízory LCD/LED

Nenáročný spotrebiteľ pri hľadaní najlacnejších televízorov pravdepodobne zakotví práve pri LED technológií. Tieto televízory síce neposkytujú takú úžasnú kvalitu obrazu ako niekoľkonásobne drahšie OLED televízory, no ak hľadíme v prvom rade na cenu, patria bezpochyby k tomu najlepšiemu.

LED televízory sú tie, ktoré sú vybavené technológiou podsvietenia LED. Zaujímavosťou je nielen to, že táto technológia zabezpečuje vysoký dynamický kontrast, ale aj to, že šetrí životné prostredie. Jej to z toho dôvodu, že ide televízory LCD/LED sú veľmi úsporné.

najlacnejší LED televízor

Najlacnejšie televízory LCD/LED nájdete na trhu aj pod 100 eur, príkladom je televízor Sencor, ktorý dostanete kúpiť už od asi 96 eur. Vo všeobecnosti platí, že bez problémov nájdete LED televízory s uhlopriečkou veľkou od 5o do 55 centimetrov v cene do 150 eur.

Výber top 10 najlepších televízorov

Najlacnejšie televízory 4K

Kvalita obrazu je pri televízoroch využívajúcich technológiu 4K Ultra HD v porovaní s LED televízormi neporovnateľne lepšia. Cenovo je však tento typ televízora relatívne dostupný a porovnanie kvality a ceny je skutočne priamo úmerné.

Televízory 4K Ultra HD majú v porovnaní s televízormi s Full HD štvronásobne vyššie rozlíšenie, a tak bude všetko, čo budete sledovať, vyzerať vďaka vernému zobrazeniu farieb živšie.

najlacnejší 4K televízor

Ceny lacných 4K televízorov sa pohybujú okolo 370 eur a viac, pričom k tým najlacnejším patrí napríklad televízor značky Gogen. V relatívne nízkych cenových hladinách sa pohybujú televízory značiek LG, Phillips a Sencor, pričom kvalitné a zároveň cenovo dostupné 4K televízory kúpite bez problémov do 450 eur.

 

Najlacnejšie televízory OLED a QLED

Najlepšie televízory čo sa týka kvality obrazu, ktoré sú na trhu dostupné, sú OLED alebo QLED televízory. Hovoriť však o nich ako o najlacnejších by bolo prehnané. Pravdou totiž je, že ak si chcete dopriať dokonalý zážitok zo sledovania filmov, budete musieť aj zainvestovať. Aj pri OLED a QLED televízoroch platí, že sa dajú kúpiť aj lacnejšie a kvalitné modely. Ak sa vám podarí vystihnúť akciu, kúpite tieto televízory za naozaj slušnú sumu.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk televízory a inú elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

OLED televízory sú zvyčajne energeticky úsporné, majú veľmi tenkú obrazovku a farby zobrazujú bez skreslenia. QLED televízor je na tom s kvalitou obrazu a farieb ešte o čosi lepšie a poskytuje vysoký kontrast s veľkou hĺbkou obrazu, takže si jeho kúpou prídu na svoje aj tí najnáročnejší.

najlacnejší OLED televízor

 

Čo sa týka najlacnejších OLED televízorov, mali by ste rátať s cenou minimálne 1000 eur. K najlacnejším OLED televízorom patria televízory značky LG a tie, ktoré majú obrazovku s uhlopriečkou okolo 130 centimetrov, si môžete kúpiť za okolo 1300 až 1500 eur. A nemusíte sa obávať toho, že by ste v tejto sume kúpili televízor, s ktorým by ste neboli spokojný. Dôkazom je aj táto recenzia na televízor značky LG.recenzia najlacnejšie televízory

Pozrite si kvalitu obrazu OLED televízora LG:

Dostávame sa k televízorom QLED, ktoré síce nepatria k najlacnejším, ale aj medzi nimi sa dajú nájsť modely, ktoré si budete môcť dovoliť. Tie najlacnejšie televízory QLED sa pohybujú v cene okolo 1600 eur. Za túto sumu môžete mať doma QLED televízory s uhlopriečkou 123 centimetrov.

Najlacnejší QLED televízor

Najlacnejšie televízory a ich kúpa

Ak sme vás inšpirovali k výberu cenovo dostupného televízora, ktorý bude vyhovovať vašim požiadavkám, neváhajte a zistite si o tom, ktorý vám padol do oka, viac. Odporúčame vám prečítať si recenzie na najlacnejšie televízory od zákazníkov, ktorí majú s daným modelom skúsenosti. Dozviete sa od nich praktickejšie a užitočnejšie informácie, ako len technické parametre uvedené u predajcov.

 

Výber top 10 najlepších televízorov

Čo by ste mali zohľadňovať?

Pri kúpe televízora by ste sa mali riadiť nielen cenou, ale je dobré, ak si trošku naštudujete niektoré pojmy a zamyslíte sa nad tým, čo vlastne chcete a potrebujete.

Myslite na veľkosť uhlopriečky, ktorá by mala byť vhodná do izby, do ktorej televízor umiestnite. Televízor by mal byť totiž primerane veľký a do malej miestnosti nemá veľký význam kupovať televízor s obrovskou uhlopriečkou, vďaka ktorému sa budete cítiť ako v prvom rade v kine.

Premyslite si tiež, či vám finančné možnosti dovoľujú kúpiť si televízor disponujúci modernými technológiami. Veď ak patríte len k občasným divákom a televízor zapínate skôr ako kulisu, zbytočne budete míňať tisícky eur len na to, aby ste mali doma to, čo je momentálne trendom.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk televízory a inú elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Zaujal vás tento článok? Podeľte sa o váš názor v komentári.

Najlacnejšie televízory – prehľad najlacnejších LED, 4K, OLED a QLED televízorov
5 (100%) 2 hlasov

7 komentárov

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *