Najlepšie televízory – vyberte si najlepší 4K, LED, QLED a ďalšie

Rozmýšľate nad kúpou nového televízora a ste presvedčený o tom, že sa chcete stať majiteľom toho najlepšieho? Ak nehľadíte na cenu a nehľadáte najlacnejšie televízory, pozrite sa s nami na prehľad najlepších televízorov dostupných na našom trhu. Nájdete medzi nimi nielen najlepšie televízory 4K, ale tiež LED televízory a, samozrejme, chýbať nemôžu ani špičkové OLED, QLED, SUHD aj Ambilight televízory. Že neviete, ktorý je ktorý? Všetko sa dozviete v článku.

 

Najlepšie televízory – ktoré to sú?

O tom, ktoré televízory sú naozaj tie najlepšie, by sa dalo dlho diskutovať, pretože každému spotrebiteľovi vyhovuje niečo iné. Niekto si viac potrpí na dizajn televízora, inému ide predovšetkým o vysokú kvalitu obrazu a zvuku, no a niekto hľadí aj na parametre, ktoré sa inému môžu zdať ako detaily.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk televízory a inú elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

LCD/LED televízory – najlacnejšie televízory

Spomedzi rôznych typov televízorov patria práve televízory využívajúce LED technológiu k tým najlacnejším. Sú totiž už prekonané inými technológiami, no ak by ste sa predsa len rozhodli práve pre tento typ televízora a chcete mať to najlepšie, čo je v tejto kategórii na trhu dostupné, môžete to mať. LED televízory sa vyznačujú predovšetkým tým, že majú vysoký dynamický kontrast a nulový únik svetla, vďaka čomu si môžete vychutnať kvalitný obraz.

najlepší LCD televízor

Tie najlepšie televízory LCD/LED sa pohybujú v cene od 800 eur viac, pričom ide o špičkové modely vo svojej kategórii. Čakať od nich môžete veľkú uhlopriečku s rozmermi pohybujúcimi sa okolo 164 centimetrov, prípadne aj viac. Veľkosť uhlopriečky však nie je jediný paramater, ktorým najlepšie LED televízory zaujmú. Oslovia vás tiež moderným dizajnom, tenkým prevedením a samozrejmosťou je kvalitný obraz a zvuk.

 

Výber top 10 najlepších televízorov

Najlepšie televízory 4K

Televízory využívajúce technológiu 4K Ultra HD sú dnes medzi zákazníkmi veľmi obľúbené, pretože sú cenovo dostupné a prinášajú mimoriadnu kvalitu obrazu. Tie najlepšie z nich síce stoja aj niekoľko tisíc eur, no za kvalitu sa predsa platí.

najlepší televízor 4K

 

Ak sa rozhodnete pre 4K televízor, nebudete ľutovať. Vašu obývačku totiž môže zdobiť kúsok s uhlopriečkou viac ako dva metre, ktorý prinesie realistický obraz plný farieb, o akých by ste pri LED televízoroch mohli len snívať.

 

Najlepšie televízory SUHD

Televízory SUHD sú medzi aktuálnou zobrazovacou technikou špičkou. Zaujímavosťou je, že na zdokonalenie obrazu využívajú nanokryštálové polovodiče, vďaka ktorým prinášajú najčistejšie farby a najvyššiu svetelnú účinnosť dostupnú na trhu. Pre porovnanie s LED televízormi prinášajú až 64-krát viac farieb, čím sa nepochybne radia medzi najlepšie televízory. Ide o skutočné dizajnérske kúsky, ktoré vnesú do vašej obývačky pocit luxusu.

najlepší SUHD TV

 

Najlepšie SUHD televízory sa pohybujú v cene niekoľko tisíc eur, no rátajte s tým, že sa stanú dominantným prvkom vášho domova. Veď televízor s uhlopriečkou 218 centimetrov jednoducho nie je možné prehliadnuť.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk televízory a inú elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Najlepšie Ambilight televízory

Celkom obľúbeným typom televízora je Ambilight televízor, ktorý dodá sledovaniu vášho obľúbeného filmu celkom nový rozmer. Televízor totiž zo strán vyžaruje svetlo na stenu, a tak akcia vystúpi z obrazovky a zaplní akoby celú miestnosť. Dosiahnete tak pocit, že ste aj vy súčasťou deja.

najlepší ambilight televízor

Najlepšie televízory využívajúce Ambilight sa pohybujú v cene od 1500 eur viac, pričom veľkosť obrazovky je okolo 164 centimetrov. Ak sa rozhodnete pre tento typ televízora, sledovanie filmov sa stane skutočným zážitkom.

 

Presvedčte sa o tom vo videu:

Najlepšie televízory QLED

Televízory využívajúce technológiu QLED premenia pozeranie filmov na skutočný zážitok. Farby sú neuveriteľne realistické a každý jeden záber je zobrazený v dokonalom svetle. Navyše budete mať pri sledovaní pocit, že ste súčasťou jednotlivých scén, za čo môže práve farebná hĺbka.

najlepší QLED televízor

Najlepšie QLED televízory sa pohybujú v sume niekoľkých tisíc eur, takže v porovnaní s OLED televízormi, z ktorých tie najlepšie stoja aj viac ako desaťtisíc eur, sú lacnejšie. Mnohé z nich disponujú zakrivenou obrazovkou, vďaka ktorej je obraz dokonalý z každého uhla, a vy už tak nebudete musieť bojovať o najlepšie miesto na gauči. Ak si potrpíte nielen na technologické paramatre, ale aj na dizajn, tieto televízory vás rozhodne nesklamú.

 

Najlepšie OLED televízory

Tento typ televízorov nemôže medzi tými najlepšími chýbať. Okrem toho, že zobrazuje dokonalé farby s vysokým kontrastom bez toho, aby došlo k skresleniu, oceníte aj to, že ide o televízory s veľkou energetickou úspornosťou. Spájajú tak v sebe maximálnu kvalitu obrazu s minimálnymi nákladmi na spotrebu, čo ich právom zaraďuje k najlepším televízorom.

A ako je všeobecne známe, za to najlepšie sa platí. V prípade OLED televízorov sa ceny pri tých najlepších šplhajú až takmer k dvadsiatim tisíckam eur. Za túto, pre niekoho nepredstaviteľnú sumu, však budete mať doma ozajstný luxus.

Test televízorov – pomôže pri výbere?

Na internete nájdete množstvo testov jednotlivých televízorov, no keďže je na trhu také obrovské množstvo televízorov rôznych druhov, vo výbere vám veľmi nepomôžu. Viac ako testy televízorov vám pomôže vlastný rozum, niekoľko dobre mienených rád a tipov a v neposlednom rade aj užívateľské recenzie. Vďaka nim sa totiž dozviete skutočné skúsenosti reálnych ľudí a nielen informácie od výrobcov a predajcov.

Ak totiž túžite po najlepšom televízore, mali by ste myslieť hneď na niekoľko vecí a určiť si pri jeho výbere priority. Asi najdôležitejšie bude pre vás určiť si rozpočet, do ktorého sa pri kúpe tohto kúska elektroniky chcete zmestiť. Na základe vašich finančných možností sa potom viete posunúť ďalej a rozhodnúť sa, či si chcete a môžete dovoliť najlepší LED televízor, alebo máte na viac a pokojne si môžete domov zaobstarať aj najlepší televízor OLED či QLED.

Výber top 10 najlepších televízorov

 

Pozrite si video, v ktorom je zachytený rozdiel medzi OLED a QLED televízormi:

Možno patríte k ľuďom, ktorí si potrpia na technologické novinky a chcú ísť s dobou. V tomto prípade je viac ako pravdepodobné, že priorita ceny pôjde do úzadia a vy sa budete snažiť nájsť skutočnú kvalitu. Tu už je však výber na vás a na vašich preferenciách.

Myslite pri výbere najlepšieho televízora nielen na technologické parametre, ale aj na to, či patrí do úspornej energetickej triedy, aby vás potom účty za elektrinu nepríjemne nezaskočili. Rovnako je dobré zvážiť aj veľkosť obrazovky, pretože hoci chcete mať doma to najlepšie, nie do každej obývačky je vhodný televízor s dvojmetrovou uhlopriečkou.

V každom prípade vám odporúčame pred kúpou si spraviť prieskum trhu a poriadne sa zamyslieť nad tým, aký televízor chcete.

 

Najvýhodnejšie ponuky elektroniky nájdete tu

andreashop
hej sk

Aký je váš názor?

Najlepšie televízory – vyberte si najlepší 4K, LED, QLED a ďalšie
5 (100%) 4 hlasov

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *