Porovnanie televízorov – aké technológie využívajú a ktoré sú najlepšie

Vybrať si v dnešnej ponuke televízorov nie je jednoduché, hlavne v prípade, že nemáte prehľad v tom, aké rôzne typy televízorov sú na trhu a aké technológie využívajú. Práve z toho dôvodu môže byť porovnanie televízorov a ich technologických parametrov šikovnou pomôckou, ktorá vám uľahčí výber a vy budete mať doma presne taký telvízor, aký ste si želali.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk televízory a inú elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Najlepšie televízory – ktoré to sú?

Otázku týkajúcu sa toho, ktoré televízory sú tie najlepšie, si kladie nejeden zákazník. Odpoveď na ňu však vôbec nie je jednoduchá, pretože každému môže vyhovovať niečo iné. Pre niekoho sú najlepšími tie najlacnejšie televízory, pre iného sú pri výbere smerodajné skôr technické parametre a iní hľadajú televízory, na ktoré je akcia.

Keď teda odhliadneme od faktoru ceny, dostávajú sa do popredia iné faktory – značka či typ televízora. Ak je pre vás podstatná práve značka, mali by ste vedieť, že ponuka je naozaj rozmanitá a na trhu nájdete televízory nielen zvučných značiek, ale aj značiek takých, o ktorých budete počuť možno prvý raz. To však neznamená, že také televízory musia byť automaticky menej kvalitné. Niektorých zákazníkov možno poteší dostupnosť televízorov slovenskej značky ORAVA, iní siahnu radšej po značkách zvučnejších mien, ako sú Sony či LG. Porovnanie televízorov rôznych značiek tak pre vás môže byť užitočné.

porovnanie televízorov značka ORAVA

Na to, aby ste si vybrali televízor, ktorý vám bude najviac vyhovovať, je potrebné, aby ste boli informovaný o možnostiach na trhu. Vybrať si najlepší televízor totiž vôbec nemusí byť jednoduché, a tak je vhodné porozhliadnuť sa po nezávislých testoch alebo recenziách. Prípadne si pozrite aj rôzne videá, ktoré poukazujú na rozdiely v zobrazovacej technológii rôznych typov televízorov.

Výber top 10 najlepších televízorov

 

Tu je napríklad porovnanie televízorov 4K a Ultra HD:

Pozreli sme sa teda na to, aké typy nájdete a čím sa od seba odlišujú.

 

LCD LED televízory

Nenáročnému divákovi, ktorý si nepotrpí na to, aby mal doma čo najmodernejší a najprepracovanejší kúsok s množstvom funkcií, bude bez problémov vyhovovať klasika v podobe LED televízora. Tento typ televízorov patrí k tým, ktoré sa vyznačujú energetickou úspornosťou, a navyše, na trhu sú dostupné v nižších cenových reláciách.

televízor sony smart TV

Pri kúpe LED televízora by ste sa mali zamerať na to, akú veľkú obrazovku chcete mať, ale tiež zohľadňujte aj nejaké tie technické parametre. Všímajte si, či vami vyhliadnutý typ patrí do úspornej triedy A alebo A+, pretože práve takto označené spotrebiče sú najúspornejšie. Ak by ste sa cez televízor chceli pripojiť na internet, zistite, či je vybavený technológiou SMART a umožňuje pripojenie aj cez WiFi.

 

Televízor 4K ULTRA HD

Možno ste sa označením 4K ešte nestretli, a tak by ste mali vedieť, že ide o technológiu zabezpečujúcu veľmi vysokú kvalitu obrazu. Dalo by sa povedať, že 4K rozlíšenie sa dnes už pomaly, ale isto stáva akýmsi štandardom. Názov 4K je odvodený od horizontálneho rozlíšenia obrazu, ktoré je okolo 4000 pixelov, čo teda rozhodne nie je málo.

porovnanie televízorov 4K

Pri tomto type televízora síce budete musieť siahnuť hlbšie do vrecka ako pri LED televízore, no ak si potrpíte na obraz vo vysokej kvalite, určite to bude dobrá investícia.

 

SUHD a Ambilight televízory

Ak sú pre vás tieto označenia španielskou dedinou, neobávajte sa, všetko vám vysvetlíme. Televízory využívajúce SUHD sa vyznačujú vysokou kvalitou obrazu a čistými a jasnými farbami. V prípade, že si potrpíte aj na to, aby bol televízor dizajnovým doplnkom vašej obývačky, máte sa na čo tešiť. SUHD televízory sú zvyčajne navrhnuté tak, aby spĺňali aj túto požiadavku.

suhd tv najlepšie televízory

A aké sú to Ambilight televízory? Tento typ by sme odporučili tým divákom, ktorí chcú mať zo sledovania televízie skutočný zážitok. Tieto televízory vyžarujú zo strán svetlo na stenu, vďaka čomu to vyzerá tak, akoby akcia z televízora vystupovala z obrazovky. Budete tak mať pocit, že ste súčasťou diania.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk televízory a inú elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Porovnanie televízorov OLED a QLED

Možno ste ten typ diváka, ktorý chce mať pri sledovaní televízora zážitok porovnateľný s tým v kine. V tom prípade je pre vás ako stvorený typ televízorov QLED alebo OLED. Televízory označené QLED zabezpečia vysoký kontrast a vy budete vidieť obraz dokonale jasný bez ohľadu na okolité podmienky. Okrem toho si tieto televízory zvyčajne vybavené zakrivenou obrazovkou, a tak bude sledovanie filmu pôžitkom z každého uhla.

oled tv porovnanie televízorov

OLED televízor je však ešte o level vyššie. Získa si aj tých najnáročnejších divákov, pretože prináša najvyššiu kvalitu obrazu, ktorá sa v prípade tohto typu snúbi s nízkou energetickou spotrebou, čo je viac ako výhodné. Nepotrebuje podsvietenie a farby, ktoré prenáša, sú bez skreslenia a doplnené o vysoký kontrast.

Porovnanie televízorov OLED a QLED nám jednoznačne ukazuje víťaza, čo sa týka kvality obrazu:

Výber top 10 najlepších televízorov

Rady, ktoré sa zídu pri kúpe televízora

Pri výbere televízora treba hľadieť na to, k akému typu divákov patríte. Ak si zapnete televízor len raz za čas a zvyčajne ho využívate len ako kulisu, napríklad pri varení alebo inej činnosti, lámať si hlavu nad tým, aby ste mali skvelý obraz a zvuk, by bolo asi zbytočné.

Naopak, ak ste filmovým maniakom a od televízora požadujete, aby vám sprostredkoval zážitok zo sledovania porovnateľný s tým, aký máte v kine, budete siahať po niečom inom. A to nielen, čo sa týka veľkosti uhlopriečky, ale aj technológie.

Hlavné je, určiť si priority a na základe nich si vybrať niekoľko modelov. Pomôcť vám v tom môže aj nejaký test televízorov dostupný na internete, prípadne recenzie od zákazníkov, ktorí si daný model zaobstarali.

porovnanie televízorov rady

Čím sa riadiť pri výbere televízora

  1. Veľkosť uhlopriečky

Dôležitým parametrom je veľkosť uhlopriečky, pričom najčastejšie si zákazníci kupujú televízory s uhlopriečkou 55 až 65 palcov. Platí, že by ste mali od televízora sedieť vo vzdialenosti trikrát väčšej ako je výška obrazovky pri HD televízorov, resp. 1,5-násobne väčšej ako je výška obrazovky televízora 4K Ultra HD.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk televízory a inú elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

  1. Rozlíšenie obrazovky

Rozlíšenie obrazovky je ukazovateľom ostrosti obrazu. Tu by sme odporučili vyhnúť sa televízorom s rozlíšením 720 pixelov, pretože obraz sa môže javiť ako menej kvalitný. Keď už kupujete televízor, vyberte si taký, ktorý je označený ako Full HD a má rozlíšenie 1080 pixelov, prípadne najlepšou voľbou, čo sa obrazu týka, je televízor 4K Ultra HD s rozlíšením okolo 4000 pixelov.

 

  1. Konektivita

Pre niekoho je to nepodstatné, no pre väčšinu zákazníkov je dôležité, aby mal televízor HDMI či USB výstupy. Dnes disponujú týmito výstupmi aj najlacnejšie televízory, no treba na to pri výbere myslieť. Cez HDMI port môžete na televízor pripojiť notebook či hernú konzolu, prípadne si zabezpečiť kvalitnejší zvuk.

 

Najvýhodnejšie ponuky elektroniky nájdete tu

andreashop
hej sk
alza sk

 

Páčil sa vám článok? Nechajte nám komentár.

Porovnanie televízorov – aké technológie využívajú a ktoré sú najlepšie
5 (100%) 2 hlasov

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *